• Persian (Iran)
  • English (United Kingdom)

صبا تامین با نماد (صبا) بورسی شد

صبا تامین با نماد (صبا) بورسی شد

طبق اعلام شرکت فرابورس ایران چهارشنبه 20 فروردین، 10 درصد از سهام "صبا" شامل یک میلیارد و 500 میلیون سهم با محدوده قیمتی 1100 تا 1200 تومانی هر سهم و سهمیه 1200 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار اول معاملات فرابورس عرضه اولیه شد.

این شرکت که دوم اردیبهشت سال ۹۳ نزد سازمان بورس ثبت و در تاریخ ۱۳ اسفندماه سال 1397 پذیرش‌شده است، با نماد معاملاتی "صبا" در گروه سرمایه‌گذاری‌ها، زیرگروه سایر واسطه‌های مالی روی تابلوی فرابورس رفته است.

کارگزاری صبا تأمین و تامین سرمایه امین هم متعهد خرید 10 و 40 درصد سهام قابل‌عرضه در روز عرضه اولیه بودند.

همچنین تعداد کل سهام قابل‌عرضه صندوق‌ها در روز پس از عرضه اولیه 300 میلیون سهم و حداکثر ضریب و تخصیص صندوق به ازای هر دارنده واحد صندوق برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام، مختلط و با درآمد ثابت به ترتیب 3000، 1500 و 30 تعیین‌شده بود.

شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین یکی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) است که در زمینه سرمایه‌گذاری و مدیریت سبد سهام فعالیت می‌کند این شرکت حدود 50 درصد از سهام شرکت صدر تامین را در اختیار دارد و سهامدار عمده در برخی نمادهای بانکی و بیمه‌ای است

سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین 15 هزار میلیارد ریال است و بر اساس طبقه‌بندی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به لحاظ سرمایه ثبتی در صنعت سرمایه‌گذاری، این شرکت در رده نخست شرکت‌های سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد.