صندوق طلای نفیس، رتبه اول بازدهی را در بین صندوق‌های طلا کسب کرد

صندوق طلای نفیس، رتبه اول بازدهی را در بین صندوق‌های طلا کسب کرد

صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر طلای صبا که به گروه مالی صبا تامین وابسته است، بالاترین بازدهی شش ماهه منتهی تا ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ را در میان دیگر صندوق‌های طلا، از آن خود کرد. 

به گزارش روابط عمومی گروه مالی صبا تامین، بر این اساس صندوق طلای نفیس با ۱۵.۳ درصد بازدهی و با اختلاف زیاد در رتبه نخست بازدهی شش ماه اخیر قرار گرفته است؛ از این رو صندوق طلای نفیس فرصتی مناسب برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در این حوزه است. 

صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر طلای صبا به عنوان صندوق سرمایه‌گذاری موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز کرده و عملکرد آن بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است. اطلاعات بیشتر در مورد این صندوق در نشانی اینترنتی nafis.sabaamc.ir قابل دسترسی است.

فعالیت این صندوق تحت نظارت گروه مالی صبا تامین انجام می‌شود و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی‌های صندوق که عمدتاً شامل اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلا پذیرفته شده در بورس کالا می‌شود، توسط مدیر سرمایه‌گذاری صندوق صورت می‌گیرد. گفتنی است سرمایه‌گذاران در ازای سرمایه‌گذاری در این صندوق دارنده واحد‌های صندوق طلا می‌شوند.