صندوق «پتروصبا» در بورس تهران درج شد

صندوق «پتروصبا» در بورس تهران درج شد

صندوق سرمایه‌گذاری بخشی پتروشیمی شرکت سبدگردان اندیشه صبا، با نماد «پتروصبا»، روز یکشنبه 5 شهریور ماه در فهرست نرخ‌های بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران درج شد.‌

به گزارش روابط عمومی گروه مالی صبا تامین، شرکت سبدگردان اندیشه صبا به عنوان یکی از شرکت‌های گروه مالی صبا تأمین در راستای تکمیل ابزارهای سرمایه‌گذاری گروه، روز یکشنبه 5 شهریور 1402، صندوق سرمایه‌‌گذاری بخشی پتروشیمی اندیشه صبا قابل معامله در سهام، با نماد «پتروصبا» را در فهرست نرخ‌های بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران درج کرد.

این صندوق، یک صندوق سرمایه‌گذاری سهامی است که موظف به سرمایه‌گذاری حداقل 70 درصد از دارایی‌های خود در سهام و حق تقدم سهام شرکت‌هایی است که در بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران پذیرفته شده باشند و همچنین در صنعت پتروشیمی فعال ‌باشند.

تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری عادی این صندوق جهت پذیره‌‌نویسی 196,000,000 واحد در نظر گرفته‌ شده است.

از آنجایی که صندوق بخشی پتروصبا این امکان را دارد که درصدی از دارایی‌های خود را در قالب اوراق بهادار با درآمد ثابت و سپرده بانکی سرمایه‌گذاری کند، پیش‌بینی می‌شود که پتروصبا حتی در صورت کاهش بازدهی صنعت پتروشیمی نیز بتواند عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

گفتنی است، امیدنامه، اساسنامه و مجوز پذیره‌‌نویسی صندوق مذکور از پیوندهای زیر قابل دریافت است. همچنین علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند به تارنمای صندوق سرمایه‌‌گذاری بخشی پتروشیمی اندیشه صبا به نشانی https://petrosaba.sabaamc.ir مراجعه نمایند.