ماموریت ابتدایی شرکت سرمایه گذاری در صنعت برق برای شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی تعریف شده بود که به دلیل عدم توافق شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با وزارت نیرو، فعالیت شرکت در این زمینه متوقف و ماموریت جدیدی مبنی بر فروش وعرضه سهام و اموال مازاد شرکت‌های تامین اجتماعی به شرکت محول شد. شرکت صنعت انرژی تامین در سال ۸۷ با ارتقا وظایف به شرکت خدمات مدیریت صبا تامین (سهامی خاص) تغییر نام یافت و کار خود را با شرح وظایف جدید آغاز نمود. از عمده فعالیت های شرکت مدیریت خدمات صبا تامین می توان به آماده سازی عرضه و واگذاری اموال و دارایی های سایر شرکت ها و سهام شرکت های بورسی و غیر بورسی در چهارچوب سیاست های سهام داران و اعمال وکالت در امر واگذاری اموال و دارایی های سایر شرکت ها و سهام شرکت های منحل شده و یا در حال انحلال که از طرف سهام داران و یا سایر شرکت ها تعیین می شوند، اشاره کرد. این شرکت از آغاز فعالیت خود تا به امروز توانسته ۲۲ شرکت از مجموعه شرکت‌های تامین اجتماعی را با موفقیت به بخش خصوصی واگذار نماید و اقدام به ارزش‌گذاری و فروش دارایی‌های مازاد تعداد زیادی از شرکت‌های وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نموده است.
فراهم نمودن مکانیزمی کارا و قابل اعتماد به منظور ایجاد ساختار پویا و کار آمد در عرصه رشد و شکوفایی تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی با انجام تحقیقات بازار٬ بازار سازی و آماده سازی بستر مناسب به منظور عرضه سهام شرکت های مشمول ساماندهی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و سایر مراکز اقتصادی فعال در بازار سرمایه از اهداف شرکت در امر واگذاری ها است و در این رابطه نشست‌‌ها و جلسات متعددی با صاحبان صنایع مختلف و سرمایه گذاران و تولید کنندگان برگزار کرده است.

– داشتن سهمی موثر در تامین مالی فعالیت های اقتصادی شستا
– به کارگیری مقررات، دانش مالی و رویه های موثر برای حفظ سلامت عرضه سهام شرکت های مشمول ساماندهی و رعایت حقوق صاحبان سهام (شستا)
– توسعه و تسهیل فرآیندها با بکار گیری فناوری اطلاعات به منظور دسترسی آسان متقاضیان خرید سهام به اطلاعات شرکت های مشمول ساماندهی
– ایجاد فرآیند پاسخگویی اصولی به ذینفعان

 

 OTC1400