از سال 1377

شرکت گروه مالی صبا تامین

شرکت گروه مالی صبا تامین (سهامی عام) از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در سال 1377 با سرمایه 100 میلیون ریال به‌صورت سهامی خاص به ثبت رسید و در سال 1383 با هدف ورود به صنعت سرمایه‌گذاری کشور شخصیت حقوقی شرکت به سهامی عام تغییر یافت. 10 سال بعد و در سال 1393 سازمان بورس و اوراق بهادار این شرکت را به‌عنوان یک نهاد مالی پذیرفت. 12 درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین در تاریخ 1399/01/20 در بازار اول فرابورس عرضه‌شده است. این عرضه اولیه با مشارکت یک‌میلیون و ۹۴۴ هزار و ۲۲۶ نفر بزرگ‌ترین عرضه اولیه بورس در زمان خود لقب گرفت.

Stack
Stack
در سال 1377 تأسیس شد

صبا تامین از سال 1373 خدمات متنوعی در بازارهای مالی ارائه داده است.

1377

ثبت شرکت

1383

تغییر به سهامی عام

1393

پذیرش در سازمان بورس

1398

پذیرش در بازار اول فرابورس

1399

عرضه عمومی سهام

با تیمی مجرب همراه شما هستیم

ما تلاش می‌کنیم با یک روند پایدار و رو به رشد یک مرجع حرفه‌ای برای سرمایه‌گذاری شما باشیم. ما می‌خواهیم با اولویت حفظ سرمایه‌تان، برای شما منافع بلند مدت ایجاد کنیم.

پخش ویدیو
شرکت های زیر مجموعه

طیف گسترده ای از ویژگی ها و خدمات صبا تامین

شرکت سبدگردان اندیشه صبا (سهامی خاص) از مصادیق نهادهای مالی موضوع بندهای 20 و 21 ماده 1 قانون بازار اوراق بهادار و بند ﻫ ماده 1 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید محسوب می‏گردد. این شرکت در تاریخ 1399/09/12 به شماره ثبت 573949 با سرمایه 1000 میلیارد ریال در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت‌های صنعتی تهران به ثبت رسیده است. نشانی مرکز اصلی شرکت تهران، آرژانتین، خیابان شهید خالد اسلامبولی (بخارست) ، خیابان شهید مسعود احمدیان ، پلاک ۱۶ ، طبقه سوم می باشد.

 

شرکت سرمایه گذاری هامون صبا( سهامی عام ) در تاریخ 1384/05/07 بصورت شرکت سهامی عام تاسیس شده و تحت شماره 256038 مورخ 1384/05/07 در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده است. این شرکت در تاریخ 1384/05/07 توسط هلدینگ صبا تامین خریداری شد. در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری صباتامین (سهامی عام) سهامدار عمده شرکت سرمایه گذاری هامون صبا (سهامی عام) است.

 

شرکت سرمایه گذاری صبا تامین با هدف ایجاد هم افزایی ، تخصصی نمودن فعالیت ها ، استفاده بهینه از خدمات شرکتهای بیمه گر ، توسعـه کمـی وکیـفی پوشش های بیمه ای ، تمرکز اقدامات و ساماندهی به فعالیتهای بیمه ای از یک سو و کسب درآمد از طریق کاهش هزینه ها ، اداره ریسک و توزیع مطلوب و اقتصادی آن و همچنین تعدیل نرخ بیمه نامه‌ها، ارائه خدمات مطلوب بیمه ای با بهره گیری از سرمایه انسانی متخصص نسبت به سایر کارگزاران  اقدام نماید .شرکت کارگزاری بیمه تامین آینده را در مرداد ماه سال 1387 براساس مقررات بیمه مرکزی تاسیس و شرکت کارگزاری بیمه تأمین آینده (سهامی خاص) براساس مجوز شماره 28896 مورخ 1387/06/29 بیمه مرکزی ج.ا.ایران ، تشکیل و به شماره 330712 مورخ 1387/06/16 در اداره ثبت شرکتها و مالکیتهای صنعتی تأسیس و به ثبت رسیده است.

 

شرکت کارگزاری صبا تامین (سهامی خاص) با شناسه ملی ۱۰۱۰۱۵۵۹۶۲۷ با نام اولیه شرکت کارگزاری کیمیا سهم (سهامی خاص) در تاریخ 1374/01/16 به شماره ثبت ۱۱۲۲۸۱ به موجب مجوز اخذ شده از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسید . این شرکت در حال حاضر جزو واحدهای تجاری فرعی شرکت سرمایه­ گذاری صباتامین و واحد تجاری نهایی گروه شرکت سرمایه ­گذاری تامین اجتماعی می­باشد.شرکت کارگزاری صباتامین، فعال در بازار سرمایه، با ارائه خدماتی همچون انجام معاملات و مشاوره عرضه و پذیرش در بورس تهران و فرابورس ایران، نیازهای مجموعه ی شستا و هلدینگ های تابعه آن را تامین می‌نماید. ارتقای رتبه کارگزاری در شاخص‌های صنعت کارگزاری در بازار سرمایه، مهم ترین هدف بنیادی شرکت است. برای این منظور کارگزاری صباتامین در ۵ سال آتی با رویکرد حضور فعال و موثر در حوزه‌های بازار سرمایه، مصمم است ارزش معاملات خود را در میان کارگزاری های کشور به بیش از ۵ درصد کل ارزش معاملات کارگزاری های کشور ارتقا دهد.

 

ماموریت ابتدایی شرکت سرمایه گذاری در صنعت برق برای شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی تعریف شده بود که به دلیل عدم توافق شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با وزارت نیرو، فعالیت شرکت در این زمینه متوقف و ماموریت جدیدی مبنی بر فروش وعرضه سهام و اموال مازاد شرکت‌های تامین اجتماعی به شرکت محول شد. شرکت صنعت انرژی تامین در سال ۸۷ با ارتقا وظایف به شرکت خدمات مدیریت صبا تامین (سهامی خاص) تغییر نام یافت و کار خود را با شرح وظایف جدید آغاز نمود. از عمده فعالیت های شرکت مدیریت خدمات صبا تامین می توان به آماده سازی عرضه و واگذاری اموال و دارایی های سایر شرکت ها و سهام شرکت های بورسی و غیر بورسی در چهارچوب سیاست های سهام داران و اعمال وکالت در امر واگذاری اموال و دارایی های سایر شرکت ها و سهام شرکت های منحل شده و یا در حال انحلال که از طرف سهام داران و یا سایر شرکت ها تعیین می شوند، اشاره کرد. این شرکت از آغاز فعالیت خود تا به امروز توانسته ۲۲ شرکت از مجموعه شرکت‌های تامین اجتماعی را با موفقیت به بخش خصوصی واگذار نماید و اقدام به ارزش‌گذاری و فروش دارایی‌های مازاد تعداد زیادی از شرکت‌های وابسته به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نموده است.