امضای توافق نامه همکاری مشترک رایتل و هلدینگ‌های شستا در نمایشگاه الکامپ

امضای توافق نامه همکاری مشترک رایتل و هلدینگ‌های شستا در نمایشگاه الکامپ

توافقنامه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با رایتل به منظور هوشمندسازی زیرساخت‌های صنعتی، تجاری و بازرگانی و ایجاد تحول دیجیتال با استفاده از هوش مصنوعی، در حاشیه نمایشگاه الکامپ 1403 با حضور عارف نوروزی، مدیرعامل شستا به امضای طرفین رسید.

به گزارش روابط عمومی گروه مالی صبا تأمین، شرکت خدمات ارتباطی رایتل (از شرکت‌های تابعه شستا) به عنوان اپراتور هوشمند، 12 تیرماه با 9 هلدینگ شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، در حاشیه نمایشگاه الکامپ 1403 توافقنامه هوشمندسازیِ زیرساخت‌ها امضا کرد.

در مراسم امضای این توافقنامه که معاونان شستا و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره هلدینگ‌ها هم حضور داشتند، نوروزی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و حمیدی، معاون تعالی سازمانی و اقتصاد دانش‌بنیان شستا و همچنین ملازاده، مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی رایتل سخنرانی کردند.

این توافقنامه درچارچوب گسترش و تعمیق اقدامات دانش‌بنیان در مجموعه شستا منعقد شد.
در مراسم امضای این توافقنامه که با حضور مدیرعامل شستا به عنوان بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور و همچنین مدیرعامل شرکت رایتل، بعنوان اپراتور هوشمند برگزار شد، هدف از این توافقنامه، بهره‌مندی از ظرفیت‌های هوشمندسازی، هوش مصنوعی صنعتی، گسترش خدمات ارتباطی و تحول دیجیتال در هلدینگ‌های شستا و در نتیجه افزایش بهره‌وری و شفافیت عنوان شد.

بر اساس متن توافقنامه مذکور، ساخت و اجرای انبارهای هوشمند، تجمیع اطلاعات و ظرفیت ها در یک پلتفرم واحد، ارتقاء بنگاه‌داری و افزایش سرعت کار و اجرا در هلدینگ‌های شستا و شرکت‌های تابعه از مواردی است که در جریان این پروژه دانش‌بنیان پیگیری خواهد شد.

توافقنامه هوشمندسازی هلدینگ‌های تخصصی شستا موجب ارتقاء بهره‌وری و صرفه اقتصادیِ بالاتر در تولید، ایجاد تحول دیجیتال در زیرساخت‌های صنعتی، تجاری و بازرگانی و همچنین تجمیع تقاضا و تشکیل زنجیره برای تکمیل هلدینگ‌های هوشمند خواهد شد.

در بخشی از متن این توافقنامه آمده است:”در راستای اجرای تدابیر و منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر ارتقاء جایگاه ایران در زمینه هوش مصنوعی و سیاست‌های دولت سیزدهم برای جهش اقتصاد رقومی و سیاست‌های مندرج در برنامه هفتم توسعه، این توافقنامه با منعقد می‌شود.”
استفاده از هوش مصنوعی و هوشمندسازی در بنگاه‌های اقتصادی تاثیر بسیار بالایی در کاهش هزینه بصورت یکپارچه داشته و موجب افزایش کیفیت و حاشیه سود و منافع می‌شود.


شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، با تخصیص یک درصد از سود خود در سال جاری گام‌های عملی قابل توجهی برای اجرای هوشمندسازی زیرساخت‌های خود در ماه‌های اخیر برداشته است.


این گزارش حاکی از آن است که اقدامات شستا در زمینه نهادینه‌سازی شفافیت و بهبود بنگاه‌داری، حفظ دارایی‌های خانواده بزرگ تامین اجتماعی و رعایت امانت آنان، موجب امیدآفرینی در خانواده بزرگ بیمه پردازان و بازنشستگان تامین اجتماعی شده است.


گفتنی است اپراتورها در دنیای امروز، پیشران هوشمندسازی هستند و در کشورمان هم رایتل به عنوان اپراتور هوشمند اقدامات ویژه و برتری در زمینه تحول دیجیتال اجرا کرده و یا در دست اجرا دارد.

سید محمدجواد میرطاهر مدیرعامل گروه مالی صبا تأمین نیز یکی از طرفین توافق‌نامه هوشمند سازی و تحول دیجیتال در این رویداد بود.