مدیرعامل شستا: تبدیل صبا تأمین به بازوی تخصصی تأمین مالی و بازار سرمایه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

مدیرعامل شستا: تبدیل صبا تأمین به بازوی تخصصی تأمین مالی و بازار سرمایه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی از تغییر اساسنامه و ادامه فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین به‌عنوان گروه مالی به‌منظور ارائه خدمات بهتر مالی به شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گروه مالی صبا تامین و به نقل از شستا رسانه، ابراهیم بازیان با اشاره به تصویب هیئت‌مدیره شستا و برگزاری مجمع‌عمومی فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری صبا‌ تأمین گفت: شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین، به‌عنوان بازوی مالی مجموعه شستا، با تغییر اساسنامه، به‌عنوان گروه مالی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

بازیان با تشریح فعالیت‌های اصلی گروه مالی، بر اهمیت تأمین مالی در پیشبرد اهداف سرمایه‌گذاری‌ها در شرایط فعلی شستا افزود: ارائه خدمات مالی از قبیل تأمین مالی، خدمات مشاوره‌ای در حوزه سرمایه‌گذاری، خدمات کارگزاری از قبیل پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه و فروش محصولات شرکت‌های تولیدی در این بازارها، مدیریت نقدینگی شرکت‌ها، بازارگردانی، ارائه انواع خدمت در رشته‌های بیمه‌ای، خدمات فینتک و… تاکنون توسط شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین به شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجموعه شستا ارائه شده است؛ بااین‌حال باتوجه‌به نیازهای متنوع شرکت‌ها، توسعه این خدمات و بهبود آنها یک ضرورت محسوب می‌شود و صبا تأمین می‌تواند در حوزه‌ بین‌الملل نیز به تأمین مالی خارجی شرکت‌های تابعه وزارتخانه کمک نماید.

نقش صبا تامین در تامین مالی هلدینگ‌های شستا

وی در ادامه با اشاره به ایفای نقش شرکت هلدینگ صبا تأمین در تأمین مالی در سطح هلدینگ‌های شستا، سازمان تأمین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: برای مثال شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی از ابتدای سال 1399 تاکنون بالغ بر 172 هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه از محل‌های مختلف داشته‌اند. به‌علاوه زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای سال 1395 تاکنون جمعاً بالغ بر 218 هزار میلیارد ریال اوراق مختلف جهت تأمین مالی منتشر کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی با اشاره به اهمیت تحولات صورت‌گرفته در صبا تأمین گفت: صبا تأمین در نظر دارد برنامه‌های توسعه‌ای همچون تأسیس یک شرکت واسپاری، گرفتن کنترل مدیریت یک شرکت بیمه، اصلاح ساختار مالی و ساختار سهام‌داری شرکت تأمین سرمایه و… را باهدف بهبود خدمات مالی دنبال کند.

برنامه جامع تحولی در مجموعه شستا

وی با اشاره به برنامه جامع تحولی در مجموعه شستا و هلدینگ‌های تابعه توضیح داد: باتوجه‌به تأکید مقام معظم رهبری بر ایجاد تحول در برنامه‌ها و اقدامات و همچنین استفاده از مدیران تحول‌آفرین و جهادی در امور اجرایی دستگاه‌ها، مجموعه شستا اقدام به تدوین برنامه جامع تحولی در قالب برنامه‌های یک، دو و پنج‌ساله نمود که این برنامه در تمامی ارکان شستا و هلدینگ‌های زیرمجموعه در حال پیاده‌سازی است.

 مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در ادامه به تشریح مهم‌ترین محورهای تحولی در این برنامه پرداخت و گفت: مولدسازی و بهینه‌سازی دارایی‌ها، نوآوری و تأکید بر اقتصاد دانش‌بنیان، بهینه‌سازی پرتفوهای سرمایه‌گذاری، صیانت از ثروت ذی‌نفعان، تعالی سرمایه انسانی مبتنی بر تعهد و تخصص، چابک‌سازی و تکنولوژی محوری، استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی و همچنین شفافیت، پاسخ‌گویی و مبارزه با فساد و تعارض منافع از جمله محورهای برنامه جامع تحولی هستند. گروه مالی صبا تأمین می‌تواند به‌عنوان یک بازوی توانمند ارائه‌دهنده خدمات مالی با استفاده از ظرفیت مدیران تحول‌آفرین، انقلابی و جهادی سبب ایجاد تحولات اساسی و نوین در نظام اقتصادی مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شود که اثرات این تحول در زندگی بازنشستگان محترم تأمین اجتماعی و آحاد مردم ایران دیده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی با اشاره به مزیت‌های موجود در این شرکت افزود: نیروی کار متخصص و توانمند در لایه کارشناسی و مدیریتی، وجود شرکت‌های زیرمجموعه بلوغ‌یافته شامل کارگزاری، سبدگردان، تأمین سرمایه و… سودآوری مناسب و قابل‌اتکا، برخورداری از ظرفیت کامل خدماتی از جمله مزیت‌هایی است می‌تواند گروه مالی صبا تأمین را در بهبود خدمات مالی موفق گرداند.