رونمایی از صندوق بخشی پتروصبا، جدیدترین خدمت گروه مالی صبا تأمین

رونمایی از صندوق بخشی پتروصبا، جدیدترین خدمت گروه مالی صبا تأمین

شرکت سبدگردان اندیشه ‌صبا به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه مالی صبا تأمین از جدیدترین ابزار سرمایه‌گذاری خود به نام «صندوق بخشی پتروصبا» رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی گروه مالی صبا تأمین، همزمان با سومین روز از پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، گروه مالی صبا تأمین از یک خدمت جدید دیگر خود رونمایی کرد. این خدمت یک ابزار سرمایه‌گذاری است و ازسوی شرکت سبدگردان اندیشه صبا طراحی و به مرحله اجرا درآمده است.

پتروصبا جدیدترین صندوق سهامی گروه مالی صباتامین از نوع ETF است. این صندوق یک صندوق سهامی بخشی است که بخش عمده‌ای از دارایی‌های خود را در صنعت محصولات شیمیایی سرمایه‌گذاری می‌کند.

از جمله مهمترین ویژگی‌ها و مزیت‌های صندوق بخشی پتروصبا می توان به «وابستگی اقتصاد کشور به صنعت بزرگ و ارزآور پتروشیمی، «DPS محور بودن سهام شرکت‌های پتروشیمی»، «سهم 25 درصدی صنعت محصولات شیمیایی از کل ارزش بازار بورس و فرابورس»، «حفظ ارزش سرمایه در برابر تورم به علت صادرات محور بودن»، «تخصیص بهینه و فعال منابع صندوق پتروصبا در محصولات مختلف صنعت پتروشیمی» و «امکان ایجاد اختیار معامله صندوق بخشی پتروصبا به نمایندگی از صنعت محصولات شیمیایی» اشاره کرد.

صندوق بخشی پتروصبا با هدف تکمیل ابزارهای سرمایه گذاری گروه مالی صبا تأمین تأسیس شده و به عنوان سومین صندوق بخشی در صنعت پتروشیمی است. از جمله اهداف آتی این صندوق می‌توان به چند بخشی شدن در حوزه فلزات، سیمان و دارو در آینده اشاره کرد.

سرمایه گذاران عزیز می‌توانند در بازه زمانی مشخص شده از طریق تمامی کارگزاری‌های کشور در پذیره‌نویسی صندوق پتروصبا مشارکت کنند.

در مراسم رونمایی از این خدمت جدید گروه مالی صبا تأمین، دکتر مجتبی مولوی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی، دکتر محمود گودرزی، مدیرعامل شرکت بورس تهران، دکتر مهدی رضوی‌کیا رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت کار و دکتر سید محمدجواد میرطاهر، مدیرعامل گروه مالی صبا تأمین و دیگر مدیران و معاونان این شرکت حضور داشتند

توسعه ابزارهای مالی و صندوق‌های متنوع در صبا تأمین

دکتر میرطاهر در حاشیه این مراسم با اشاره به انتخاب شعار «صبا تأمین در مسیر رشد» برای گروه مالی صبا تأمین، گفت: این شعار برآمده از مسیر و هدفی است که از مدتی قبل در گروه مالی صبا تامین آغاز شده است. ما مسیر رشد را برای خود انتخاب کردیم و در واقع این مسیری است که برای تمامی سرمایه‌گذاران و خانواده بزرگ صبا تأمین انتخاب شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم که در گام بعدی مسیر رشد گروه مالی صبا تأمین، توسعه ابزارها و صندوق‌های متنوع نهایتا منجر به رشد در اقتصاد کشور و کمک به بخش واقعی اقتصاد شود. پتروصبا یکی از این خدمات است که از نظر ما نه تنها در خدمت رشد سرمایه‌گذاری و گروه مالی صبا تأمین خواهد بود، بلکه در مسیر رشد صنعت پتروشیمی کشور نیز عمل خواهد کرد.

گفتنی است پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) از سه‌شنبه ١۶ خرداد ماه تا جمعه ١٩ خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.این نمایشگاه که به عنوان بزرگترین رویداد ایران در زمینه بورس، بانک و بیمه شناخته می‌شود، سالانه با حضور جمع کثیری از شرکت‌های توانمند داخلی و خارجی در زمینه بورس، بانک و بیمه برپا شده و شرکت‌های مختلف به ارائه خدمات و اقدامات خود در این حوزه می‌پردازند و دستاوردهای خود را در معرض بازدید دست‌اندرکاران و متخصصان این عرصه قرار می‌دهند.